Gabinet pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej w Katowicach.

Tomasz Ligenza,

tel.kom.:782 418 500

PRAKTYKA PSYCHOTERAPII strona główna

Psycholog specjalista psychologii klinicznej

Ujmując w skrócie kwestię tego, kim jest psycholog specjalista psychologii klinicznej można powiedzieć, że jest to osoba, która ukończyła kurs zgodny z programem specjalizacji w psychologii klinicznej i zdała odpowiedni egzamin. Jest to pięcioletni kurs, któremu najbliżej jest do tego, co rozumie się przez specjalizację lekarską wśród szkoleń oferowanych dla psychologów.

Na taki szkolenie składa się szereg staży, szkoleń, itd., których celem jest poszerzenie wiedzy koniecznej do lepszego rozumienia i rozwiązywania problemów psychicznych, doskonalenie zdobytej wiedzy w różnych kontekstach działalności praktycznej, jak na przykład diagnoza czy orzecznictwo, podnoszenie umiejętności w zakresie prowadzenia terapii psychologicznej, rozwijanie umiejętności dbania o wysoki standard etyczny świadczonych usług itd. Jak widać kurs ten pomimo tego, że nazywa się kursem specjalizującym, ma kompleksowy charakter. Taka osoba jest dobrze przygotowana do pracy na przykład w ośrodkach o medycznym charakterze, w których jest zapotrzebowanie na psychologa.

W obrębie specjalizacji psycholog może się skupić na zastosowaniu psychologii klinicznej w jednym z czterech działów medycyny: psychiatrii, pediatrii, neurologii,chorób somatycznych.

  Strona Główna   Oferta usług psychologicznych i psychoterapeutycznych   Lokalizacja - Katowice   Zaburzenia osobowości  
Tomasz Ligenza © 2011 Mapa strony