TOMASZ LIGENZA  
    UL.SOKOLSKA 10A/4, 40-086 KATOWICE, TEL.782418500

Gabinet pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej w Katowicach.

Tomasz Ligenza

tel.kom.:782 418 500

Ul.Sokolska 10a/4, 40-086 Katowice

PRAKTYKA PSYCHOTERAPII strona główna
Tomasz Ligenza

Nazywam się Tomasz Ligenza, jestem psychologiem - psychoterapeutą, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyłem szkolenie organizowane przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic szpitala im. J. Babińskiego w Krakowie,atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oparte na podejściu psychoterapii psychoanalitycznej . Wiedza i umiejętności przekazane w trakcie tego szkolenia w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej stanowią bazę dla mojego rozumienia i prowadzenia psychoterapii.

Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii od roku 2003. Aktualnie pracuję jako psychoterapeuta na Dziennym Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych oraz prowadzę gabinet pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej.

W latach 2009-2016 byłem pracownikiem Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej, gdzie pracowałem jako psycholog i psychoterapeuta . Ze swoich wcześniejszych doświadczeń cenię sobie możliwość współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie prowadziłem psychoterapię na rzecz studentów ASP. Uczestniczyłem w stażach na różnego typu oddziałach psychiatrycznych m.in.: Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie, Oddział Dzienny Psychiatryczny Centrum Psychiatrii w Katowicach, Oddział Ogólnopsychiatryczny Miejskiego Szpitala w Rudzie Śląskiej.

Należę do Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Stale rozwijam swój warsztat pracy psychoterapeutycznej uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i seminariach. Moja praca jest konsultowana w ramach superwizji, aktualnie przez certyfikowanych superwizorów Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W prowadzonym przeze mnie gabinecie pomocy psychologicznej proponuję konsultacje, psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych i młodzieży oraz psychoterapię par i rodzin .

  Strona Główna   Oferta usług psychologicznych i psychoterapeutycznych   Lokalizacja - Katowice   Zaburzenia osobowości  
Tomasz Ligenza © 2011 Mapa strony