TOMASZ LIGENZA  
    UL.SOKOLSKA 10A/4, 40-086 KATOWICE, TEL.782418500

Gabinet pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej w Katowicach.

Tomasz Ligenza

tel.kom.:782 418 500

Ul.Sokolska 10a/4, 40-086 Katowice

PRAKTYKA PSYCHOTERAPII strona główna

Pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna to różnego rodzaju działania zmierzające do poprawy funkcjonowania i samopoczucia osoby. Jej celem może być zarówno rozwój jak i usunięcie różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. W ramach pomocy psychologicznej stosuje się różnego rodzaju metody takie jak poradnictwo, psychoterapia, interwencja kryzysowa itd. W dziedzinie pomocy psychologicznej specjalizują się psycholodzy.

Psycholodzy nie są jednolitą grupą zawodową, w zależności od doświadczenia, odbytych szkoleń, rodzaju wykonywanej pracy zawodowej specjalizują się w różnych zagadnieniach. Stąd też można się spotkać z różnego rodzaju nazewnictwem odnoszącym się do psychologów np.: neuropsycholog, psycholog specjalista psychologii klinicznej, psycholog biegły sądowy , psycholog szkolny itd.

Sama psychologia jako dziedzina wiedzy jest bardzo różnorodna, ktoś zajmujący się pewną konkretną gałęzią wiedzy psychologicznej może nie posiadać wiedzy w obrębie innego zagadnienia, na przykład psycholog zajmujący się psychologią środowiskową, niekoniecznie musi wiedzieć czym się zajmuje psycholog transportu.

  Strona Główna   Oferta usług psychologicznych i psychoterapeutycznych   Lokalizacja - Katowice   Zaburzenia osobowości  
Tomasz Ligenza © 2011 Mapa strony